היום האחד-עשר – הו! לונדון!*

(כמו ששמתם לב, ויתרתי על הנסיון לכתוב מאיפה לאיפה אנחנו נוסעים. ככה זה כשכל הוולשים והסקוטים מתעקשים לתת שמות בלתי ניתנים לתעתוק).

קמנו בבוקר לציוץ ציפורים ולנביחת כלבים. המקום העמוק-בתוך-היער שלנו התברר כאחלה מקום לארוחת בוקר. בחדר הסמוך חיכה לנו שולחן ערוך, מיץ תפוזים, קורנפלס ובעלת בית חייכנית (ובעלת לחיצת יד חזקה בטירוף, כפי שהתברר מאוחר יותר). היא תיחקרה אותי מעט על ישראל. מסתבר שבנערותה היא רצתה לטייל אבל במקום זה התחתנה ועשתה ילדים (אבל היא נולדה בדרום אפריקה והיום חיה בוויילס, כך שהיא בהחלט טיילה). קיבלנו את הארוחה האנגלית המסורתית, כשהבנזוג ואני הלכנו על הצלחת המלאה (עגבניות מבושלות מקולפות, שעועית אפויה ברוטב עגבניות, חביתה ובייקון), והילדים הסתפקו בשעועית מבושלת ולא אכלו אותה כי הם התפוצצו מהקורנפלקס.

יצאנו לדרך מרוצים ושבעים. שבילי העיזים לא הפכו לרחבים יותר עם הבוקר, ולעומת זאת התמלאו בנהגים וולשים חסרי סבלנות שהבהבו לי, צפרו ולבסוף עקפו. אל תשאלו אותי איך הם הצליחו לעקוף אותי בשביל שמספיק לחצי מכונית ברוחב. יש להם יכולת הסטה קוונטית או משהו.

למרות מיטב המאמצים של הוולשים המשוגעים הצלחנו להגיע לקארדיף כשכולנו עדיין בחתיכה אחת, כולל הרכב. מציאת החניה המתאימה הצריכה שני סיבובים, אבל בסופו של דבר חנינו, פנינו בעקבות שלטי הדאלקים (צולמו, לא לדאוג), והגענו ל"חווית דוקטור הו".

החשש הגדול שלי היה שהתערוכה תהיה מאכזבת כמו התערוכה של הביטלז. החשש השני בעוצמתו היה שהילדים לא יהנו מהתערוכה כי הם לא הוביאנים גדולים. הם מכירים חלק מהפרקים ואת המפלצות הראשיות, אבל לא צופים אדוקים כמו ההורים שלהם, בעיקר כי הסדרה ממש לא מתאימה לילדים. החשש השלישי והקטן ביותר היה שלא נמצא מרצ'נדייז מגניב.

לשמחתי כל שלושת החששות התבדו.

החוויה מתחילה בחוויה עצמה. אחרי סרטון קצרצר הדוקטור מאיץ בקהל להכנס לטארדיס ולהלחם במפלצות, ואז באמת יש שם טארדיס ומפלצות! ונלחמים בהן! הגדול העיר פעם אחת שרואים שהדאלקים נוסעים על מסילות, אבל זו היתה ההערה היחידה שלו. חוץ מזה קריאות מסוג "מגניב" ו"גדווול!" נשמעו ממנו באופן תואם ל"עלילה" של החוויה.

מאירוע חטיפת הטארדיס ושחרורה (בערך רבע שעה) עוברים לתערוכה המרכזית שמכילה אוסף מגוון להפליא של טארדיסים, קונסולות, תלבושות וכמה עשרות דגמי מפלצות מכל שנות הסדרה. הרוב הם מהסדרה החדשה, אבל יש כמה מהסדרה המקורית, וזה נחמד. הילדים התעכבו על כל מפלצת ודרשו לשמוע מאיזה פרק היא, מה היא עושה לבני אדם, מה היא עשתה לדוקטור ואיך אפשר לנצח אותה. כבר ציינתי שיש עשרות דגמי מפלצות? יופי. תכפילו את זה ב"לא שמעתי" וב"אבל למה הדוקטור לא פוצץ אותם?" ותקבלו כמה שעות חביבות להפליא. באמת חביבות. אני מאד אוהבת את הדוקטור, ולדבר על הסדרה עם הילדים שלי גרם לי אושר רב. כמו כן העובדה שיש דברים שאפשר לגעת בהם, להקיף אותם ולהצטלם איתם משפרת מאד את החוויה.

חנות המזכרות לא איכזבה. הבעיה היתה לגרום לקטנה להתפשר על הדאלק הקטן שיודע רק לנסוע ולא על הדאלק שיודע לעשות הכל ועולה בהתאם. נתקלנו בבעיה דומה עם הגדול שמצא מברג סוני (של ריבר!) שהוא גם מברג אמיתי, ועבר די הרבה זמן עד שהצלחנו למצוא מברג סוני (של ריבר!) בלי פיצ'פקעס מיותרים אלא רק אור וזמזום. לי לא היתה בעיה. לי יש בנזוג כשכשראה אותי מתלהבת מחולצה שכתוב עליה "Keep calm, I'm the Doctor" הפנה אותי בעדינות לצד השני. זה לא עזר לו, כי שם היתה חולצת "Keep calm and don't blink". על מנת למזער את הנזק הוא דחף לי בובת טארדיס שעושה קולות נחיתה ועט עם טארדיס עליה.

עמוסי חבילות יצאנו מהחנות לאכול גלידה מול הרחבה של טורצ'ווד. תכננו להצטלם שם, כמובן, אבל מסתבר שהרחבה בשיפוצים מאסיבים, ועל המגדל הכסוף הבוהק יש מדבקות ענקיות של תותים. זה או השיפוץ המצחיק ביותר שיצא לי לראות, או תוכנית ההסוואה המחוכמת ביותר של טורצ'ווד עד היום.

היישר לאוטו, ומשם ללונדון.

לשמחתנו כי רבה הצלחנו לא לטעות בדרך (הנורא משעממת, כי M4 וכאלה. אבל לפחות בלי שבילי עזים שיכורות) עד שהגענו להית'רו. יש שם מעגל תנועה ענק, עם חמש כניסות מרומזרות ועוד כמה שאינן מרומזרות. בכל פעם הצלחתי לצאת מהיציאה הלא-נכונה, עד שהבנזוג התייאש, שינה מסלול, ואז מצאתי את היציאה הנכונה ונסענו היישר למרכז החזרת הרכב.

הזדכינו על הסיטרואן שלנו כשעליה קצת יותר 1900 מייל, שזה שלושת אלפים קילומטר ומשהו. בממוצע נסענו בערך 300 ק"מ ביום בשבילים הרריים, בדרכים מהירות, במעגלי תנועה, ברברס, והכל בצד שמאל של הכביש! ללא ספק קיבלתי את האצ'יבמנט של "הצלחת לא להרוג את המשפחה שלך! מזלטוב!".

מהית'רו עלינו על הטיוב, ואחרי נסיעה של שעה וקצת והליכה של עשר דקות הגענו לדירה שלנו. פרקנו את המזוודות, הטענו את מכונת הכביסה, יצאנו לצוד אוכל, והכל נראה מעולה. זה, כמובן, לפני שגילינו שמכונת הכביסה לא תקינה, האוכל בסביבה יקר וכרטיסי האשראי שלנו נחסמו ללא אזהרה, מה שחייב אותנו לזעוק לעזרת ההורים (שהצילו את היום) ולצעוק על חברת כרטיסי האשראי דרך שני טלפונים סלולרים צמודים ומופעלים על רמקול (כי החברה "לא הצליחה" להתקשר אלינו).

אבל הכל נגמר בטוב. הילדים כבר ישנים ואחרי מקלחת, אנחנו על הספה במקום עם אינטרנט יציב, ומחר מתחילים לטייל בלונדון! וואהו!

* כל הזכויות לשם שמורות ללליאור, לאבנר ול"הר החורבן האפל של האבדון – גרסת הסטימפאנק!"

דברים שלמדנו היום:

 • המוזיאון של דוקטור הו ממש מגניב.
 • הכבישים ללונדון ממש משעממים.
 • הו! לונדון!

9 responses to this post.

 1. אז את אומרת שכשתיארתי בהתלהבות את החוויית ד"ר הו, וכמה היה כיף, וכשראית את כל התמונות שצילמתי עם כל מפלצת ומפלצת – לא הבנת שזה באמת הולך להיות שווה?

  שאני אבין…

  להגיב

  • Posted by אלודאה on יולי 10, 2013 at 12:50 am

   יש דברים שמאד מלהיבים כשהולכים לבד ו/או בזוג, וכאשר שני ילדים עייפים שלא מכירים את הסדרה מתלווים אליך, מפסיקים להיות מלהיבים והופכים למייגעים נוראות.

   להגיב

 2. צואת קדושים! 300 ק"מ ליום זה המון, ועוד עם ילדים! אני מקנא ולא מקנא… טוב, אני מקווה שהגעתם למנוחה ונחלה ועכשיו לא תזוזו מהדירה הזו עד הטיסה החזרה. מיפיתם את לונדון לטיולי ילדים? מוזיאון הצעצועים? MOMI וכדומה? אולי יש עדיין את מצגת האוטומטונים בקובנט גארדן? שיהיה לכם כיף, לונדון מדהימה. ואם נשאר לכם מברג על קולי עודף, אני מוכן לקנות 🙂

  להגיב

  • Posted by אלודאה on יולי 10, 2013 at 12:50 am

   יש לנו תוכנית לחודש, פחות או יותר. מה שאומר – הרוב יישאר בחוץ. אין ברירה.

   להגיב

 3. Posted by איריס on יולי 9, 2013 at 8:51 pm

  דוקטור הו לונדון!

  סליחה.

  להגיב

 4. נתקלתי בכתבונת הזו, לא יודע אם יהיה מעניין, אבל אם אתם עוברים באיזור הפיל והמצודה: http://www.faberdashery.co.uk/ecmmf/

  להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: