חלק רביעי – אטרקציות א', או – איזה מזל שגם מעבר לאוקיינוס יש אבני שפה

חשבתי בהתחלה לכתוב על כל אטרקציה בנפרד, אבל אז קרו שני דברים:
1. התחלתי להתעכב ברשימות (את הפוסט הזה אני כותבת כשאנחנו כבר באמצע השבוע השני שלנו כאן)
2. הגעתי למסקנה שריכוז של כל האטרקציות יכול לעזור לאנשים שיחפשו בעתיד לעשות משהו עם ילדים בלונג ביץ' / לוס אנג'לס.
אז ככה….

גן החיות של לוס אנג'לס – The LA Zoo

כזכור, את היום הראשון שלנו לבד בלוס אנג'לס החלטנו להקדיש לגנחיות, למרות התנגדותה הנמרצת של המלכה. גנחיות זה מגניב! יש שם קופים, וג'ירפות, ופילים בתנאי כליאה לא רעים בכלל, היות ובניגוד לספארי האמיתי כאן אף לביאה לא תחליט לעשות מהם ארוחת ערב, ואף צייד לא ינסה להפוך אותם לפריט לאספנים.
הרפתקאת גן החיות שלנו החלה בזה שפיספסתי את השלט שמאפשר לקנות במחיר מוזל כרטיס לאקווריום של האוקיינוס הפסיפי, האטרקציה שתוכננה ליום הבא, ולכן קניתי לנו רק כרטיסים לגנחיות. אחר כך גיליתי גם שילדים בגיל של התינוקת נכנסים בחינם כמעט לכל מקום (היוצא מן הכלל היחיד שנתקלנו בו היה דיסנילנד), ומכאן מגיעים שני הכללים הראשונים החשובים לטיול עם ילדים בלוס אנג'לס:

1. תמיד לשאול על הנחות נוספות / כרטיסים נוספים שניתן לקנות באותו מחיר.
2. לציין את הגיל של הילדים בכל פעם שקונים כרטיסים!

בכניסה קיבלנו מפה, שמייד הולאמה על ידי הגיבור בהיותו הילד הגדול והמשועמם, בניגוד לתינוקת שמיד פצחה בביצוע יחיד לקונצרט הידוע "אני לא רוצה ללכת! אני רוצה ידיים!". הסיבוב עם התינוקת על הידיים, כשאני מנסה לאזן בין המצלמה לתיק למנשא ולתינוקת גילה לי את הכללים השלישי והרביעי לטיולים עם ילדים בלוס אנג'לס:

3. בכל מקום יש שירותים מוסדרים, נקיים, והרבה פעמים מותאמים לאמהות עם ילדים.
4. בכל מקום יש נקודת שתיה, אחת גבוהה ואחת נמוכה, שמתאימות לאמהות עם ילדים. לאמהות עם תינוקות שמסרבות לשתות מכל דבר שהוא לא הבקבוק הסגול עם הפרחים (זה שנשאר בבית בחפזון האריזה, כמובן) זה פחות מתאים.

משמעות הכללים האלה היא שהנתונים בשטח נפלאים. בכל מקום שהיינו בו היה פשוט תענוג לטייל, פשוט בגלל הנוחות של החלפת החיתולים / הגעה לשירותים קרובים.

פרט לחיות הסטנדרטיות בגני חיות נספרו דרקון קומודו, קנגורו-וואלאבי-קואלה (שהיתה אמא אחת שאמרה לילד שלה על כולם שהם קנגורואים. כן, גם על הקואלה), קזואר (ציפור שלא מבינה איך ציפורים אמורות להראות), ארמדילו (שהביא לשיחה הבאה: "אמא, למה לארמדילו יש שריון כזה?" , "כדי לא יאכלו אותו, חמוד שלי" , "אה, אבל אם יש לי פטיש ממש גדול?"), נחש בריח בלי פיל בפנים, מערה בעלת בעלי חיים שמעדיפים חושך (כלומר מקום שבו הילדים התרוצצו וטפסו על כל דבר הבא ליד), והאטרקציה העיקרית מבחינת הילדים: אבני שפה. הילדים בילו חלק ניכר מיומם בצעידה מיומנת על אבני השפה שהקיפו את הכלובים, תוך נפנוף ידיים לכל עבר ומחאות אדירות כניסיתי לעניין אותם בדברים אחרים ("הנה קנגורו!" , "אמא, הוא ישן עכשיו, זה לא מעניין", כולל מבט נוזף מהתינוקת).

שורה תחתונה:
גן החיות הזכיר לי מאד את גן החיות התנכ"י. בכלל, רוב האטרקציות שהיינו בהן הזכירו לי דברים מהארץ, ולא תמיד יצאנו מופסדים מההשוואה. הגנחיות הזה, למשל, היה הרבה פחות שווה מגן החיות הירושלמי. חוץ מהעובדה שהוא ממוקם בלוס אנג'לס ולכן מנצח בלי בעיה בסולם המגניבות.

משך הזמן לפי המדריכים במקום – חצי יום.
משך הזמן שבילינו במקום בפועל – יום מלא ועוד קצת.

האקווריום של האוקיאנוס הפסיפי –  Aquarium of the Pacific

אוקיי, זה מקום מגניב. למעשה, מכל המקומות שבהם ביקרנו זה אחד מהשניים אליהם הייתי חוזרת (השני הוא הסקורפיון עליה נדבר בקרוב). את האקווריום מאכלסים כמויות לא הגיוניות של מדריכים, מלווים ושלל אנשי סגל שמאד מאד להוטים לעזור לאמא אחת עם שני ילדים עליה. חוץ מהם האקווריום גם מוצף בתלמידי בית ספר, אבל בזכות הארגון המופלא של המקום כמעט ולא מרגישים את העומס. פרט לאלה, האקווריום מכיל גם המון דגים. המון המון המון דגים. המון המון המון המון המון המון דגים. חשוב לציין שלא היינו ב sea world, כך שאין לי מושג איך האקווריום הזה בהשוואה לאקווריום האדיר מסן דייגו, אבל כאן היו הרבה דגים. לא רק זה, היתה גם פינת ליטוף ובה כרישים קטנים, טריגונים, ודגים בלתי נגישים. לתינוקת היתה פינת ליטוף משלה ובה מלפפוני ים, כוכבי ים, שושנות ים וסרטן נזיר אחד.
פרט לאקווריומי הליטוף באותו איזור היו גם מתקני טיפוס בצורת דגים שונים וכפתורים שלחיצה עליהם שחררה שפריץ מים מפיות כל דג. בצד היה כריש שלחיצה עליו הפעילה מפזר חום למצהלות הילדים, וכמובן – אבני שפה לרוב.
באחד האקווריומים ראינו צוללן, שהפך מיד למוקד התאהבות נעורים עבור התינוקת. מאותו רגע ואילך היא חיפשה צוללן בכל אקווריום שהגענו אליו, וכאשר מצאה אחד מיד פרצה במצהלות שמחה מלאות אושר.
הו כן, ראינו גם כלבי ים, אריות ים, כרישים אמיתיים, מדוזות (זוהרות!), ואקווריום מלא בנימואים ודוריות. אבל הילדים כל הזמן דרשו לחזור לפינת הליטוף, ובצדק. ומכאן מגיע הכלל החמישי:

5. ילדים לא צריכים הפעלות. ילדים צריכים מקום להשתולל בו, רצוי עם ילדים אחרים, ועם מקום לישיבה עבור האמא המותשת שסוחבת תיק גב, מצלמה,
מנשא, ולרוב גם תינוקת על הידיים.

שורה תחתונה:
מקום נהדר, מומלץ מאד, לא יקר מדי, והאוכל די טעים יחסית למקומות אחרים (אבל הקפה איום ונורא).

משך הזמן לפי המדריכים במקום – שעתיים.
משך הזמן שבילינו במקום בפועל – קצת פחות מיום מלא, וגם זה רק כי זירזתי את הילדים לסיים.

קווין מרי – The Queen Mary

לאור הלקח של היום הקודם (ראה כלל מספר 1) גילינו שבתוספת למחיר הכרטיס אנחנו יכולים לקנות כרטיס לקווין מרי, אנית פאר שעוגנת דרך קבע בנמל לונג ביץ' ומהווה מוקד תיירותי עמוס. כלומר – מהווה מוקד תיירותי עמוס למבוגרים. לילדים אין מה לחפש שם.
חדר המנועים של הקווין מרי היה מעניין יחסית, אבל כל שאר המקום עמוס בפרטים מרתקים כגון "בחדר זה סעד האוורד יוז כאשר הוא התחיל עם נערה מספר 59 ברשימת העגבניות שלו". גשר הפיקוד והמקומות המענינים באמת פתוחים רק למי שלוקח טיול מודרך, ואני עם תינוקת מעוכה על הגב וילד אומלל לידי לא הרגשתי צורך לבזבז עוד כסף על מישהו שיגיד לנו איפה סעד הווארד יוז. מה שמביא אותנו לכלל השישי, המשלים לכלל החמישי:

6. אם אין לילדים מקום להשתולל בו, רצוי עם ילדים אחרים וכו' – אל תלכו לשם!

שורה תחתונה:
לא שווה את הכסף כאשר מלווים בילדים צעירים נטולי הערכה להיסטוריה הרכילותית המפוארת של הספינה.

משך הזמן לפי המדריכים במקום – שעתיים עד שלוש.
משך הזמן שבילינו במקום בפועל – קצת פחות משעה, וגם זה היה יותר מדי.

סקורפיון – The Scorpion

(עורכים הזהרו – סימני קריאה רבים לפניכם)
בצידה של הקווין מרי, חבויה היטב, עוגנת לה (שימו לב) צוללת רוסית אמיתית! עם כל הציוד והדברים המגניבים! מחיר הכניסה הוא מחצית ממחיר הכניסה לקווין מרי, ילדים נכנסים בחינם בהתאם למצב רוחה של מוכרת הכרטיסים (הגיבור הפך לבן חמש לדעתה ולכן נכנס בחינם, למשל). הכניסה היא דרך חנות המזכרות המגניבה ברמות, הרבה יותר מכל חנויות המזכרות שהיינו בהם עד אותו רגע. אנחנו מדברים על פוסטרים אדומים, קסדות, מסכות גז עתיקות, חליפות לוחמה, ומלאנ'תלפים בבושקות.
ואז הצוללת. קודם כל נכנסים לחדר הטורפדו, שבו יש, כמה מפתיע טורפדו. לא אחד. לא שניים, אלא ארבעה (!) טורפדואים (!!), וזה כל כך מגניב! עם פתחי טורפדו מוכנים לשיגור והכל. משם מתחילים סיור לאורך הצוללת, כאשר בכל חדר קריין בעל מבטא רוסי עמוק מספר על כל מעללי הגבורה של הצוות, כולל הסברים על החדר שבו נמצאים באותו רגע.
לא היה חדר מוצלח אחד יותר מהאחרים, פשוט כי כל הצוללת כל כך מגניבה! אני לא יודעת האם מישהו ששירת בצוללות היה מתלהב כמוני, אבל לפחות הבנזוג אישר שאכן יש מה להתלהב.
אה, אתם תוהים מה הבנזוג העובד שלי עשה שם? פשוט מאד התקשרתי אליו לעבודה ודרשתי שהוא יצטרף אלינו בשל סולם המגניבות הגבוהה של המקום. כמו כל בעל טוב, הוא סיים מוקדם ויצא לפגוש אותנו בצוללת. הנה כמה סימני קריאה מהצד שלו – !!!!
יש לציין שהילדים נהנו מאד מהמקום למרות ההעדר המוחלט של אבני שפה בתוך הצוללת.

שורה תחתונה:
מגניב מאד מאד, מתאים לכולם (התינוקת נדחפה לכל חור, הגיבור ירה טורפדואים על צוללות אחרות, הבנזוג העמיד פנים שהוא מבוגר אחראי), זול מאד. אין אוכל במקום – לכן מתאים להתחלה או לסוף היום.

משך הזמן לפי המדריכים במקום – חצי שעה.
משך הזמן שבילינו במקום בפועל – שני סיבובים של שעה, והיינו נשארים עוד אם לא היו צריכים לסגור את המקום.

עד כאן להיום. בפוסט הבא – מוזיאון המדע, וולמארט ודיסנילד, ומענה על השאלה המרכזית – למה חזרנו פעמיים לדיסנילנד אם כל כך סבלתי בפעם הראשונה?

8 responses to this post.

 1. מעולה, תודה.

  להגיב

 2. נהניתי מאוד. 🙂
  חשבתי שנשבעת שכף רגלך לא תדרוך בדיסנילנד…

  להגיב

 3. הנה עוד הוכחה לטענה הקבועה שלי: "למה לטרוח לנסוע לחו"ל ולהתעייף אם אפשר לקרוא את הרשמים המצחיקים של חברים?"

  להגיב

 4. […] אנשים, ולאין שיעור רחבה ונוחה יותר ממה שאנחנו מכירים מצוללות רוסיות אחרות. אני סיכמתי לצרכי מחקר, הגדול צילם כל פינה לצרכי […]

  להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: