הכל מכל וכל, ועוד קצת

הנסיכה כינסה זרחין הפתעה באמצע השבוע. איפסנו את הגיבור אצל ההורים שלי ללילה, ובאנו חמושים בכל טוב (גלידה תוצרת בית, עוגה תוצרת בית, צבעים לציור על זכוכית, טור באמצע כתיבה, תינוקת).
היו יותר אנשים, וכולם הגיעו מוקדם ונשארו עד מאוחר, שזה תמיד כיף. למעשה, זה היה אחד מהזרחינים הכי כיפים שהיו. אמנם סיימתי את הטור שבע שעות אחרי שהתחלתי אותו, במקום רק שעה אחרי (כמו שתכננתי), אבל כולם תרמו רעיונות, ואפילו הצלחתי להכניס את האג'נדה של כל הצמחונים המזרחנים לטור הזה.
ותודה למיצי על הטופו 🙂

איך זה קרה כל כך מהר?
הייתי בטוחה שיעבור יותר זמן עד שאני אתחרט שהסכמתי לנהל את תחרות הסיפורים.
פורסם סיפור שהיה בפירוש פורנוגרפי. התייעצתי עם המלכה והמלאך האפל, והחלטתי לפסול את הסיפור. הודעתי על כך לכותב ונתתי לו התראה ארוכה במיוחד. הוא שוב ושוב חזר אלי עם טענות בלתי רלוונטיות, כולל בקשה ש*אני* אוציא את התיאורים הפורנוגרפים מהסיפור שלו כך שהוא יתאים לכללי התחרות.
בשלב הזה הסיפור נמחק מהפתיל, ובתגובה הכותב פרסם אותו בפורום כותבי מד"ב ופנטזיה בתפוז.
אז במקום להסביר למה אני מעוצבנת, הנה הלינק לפתיל. תבינו לבד.

השבוע סובבנו את התינוקת, היא נאחזה במשהו, והמרפק שלה עשה "פק". היא בכתה קצת, אבל היד שלה נראתה בסדר, כך שהלכנו לישון כולנו. בבוקר היא לא הסכימה לזחול, ועמדה חסרת אונים באמצע המיטה, לא מסוגלת להתקדם.
אבא שלי לקח את הגיבור לגן, ואחר כך אותי ואותה למוקד מכבי. האורטופד מישש לה את היד, היא עשתה שוב "פק", התינוקת בכתה, נרגעה, ושבה לזחול במרץ.
אז מה לא בסדר?
שהוא עשה את זה בלי הרדמה, בלי להגיד לי מראש מה הוא הולך לעשות, ובאופן כללי, שכח שהתינוקת היא גם בנאדם, ואין סיבה להכאיב לה, אם אפשר להמנע מכך.

יש לנו מחשב חדש, עם ויסטה חדשה, ועל כל הגדרה אנחנו יורקים דם. האינטרנט כבר עובד, וגם האיציק, אבל האאוטלוק מסרב להבין מה אנחנו רוצים מחייו, ומסתגר מאחורי הודעות עם מספרים מוזרים.
במילים אחרות – אין תיבת דואר. מי שמחפש אותי, נא לשלוח מיילים רק לג'ימיילים, אחרת אני פשוט לא אענה.

עדכון ג'וס – סיימנו לראות את באפי, סיימנו את פיירפליי, עכשיו אני גם מאלה שחושבים שהבנאדם הזה יודע לכתוב טוב כשהוא רוצה.
יחי הג'וס!

31 responses to this post.

 1. יחי הג'וס אינדיד!
  (ואולי תשמחי לדעת שאני מזמינה את העונה הראשונה של בבילון 5 מאמזון)

  להגיב

 2. 😛

  זרחין: יום אחד נגיע, כשהלוזים יחפפו
  מר מאיר: אני יכול להפנות אותך לספק מעטפת נפץ במחיר שווה נפש בתנאי שאין לך בעיה לנסוע לדרום-דרום (קצת דרומה לזיקים) מישור החוף כדי לקחת אותה.
  תינוקת: אוי… לא סיפרת לי את זה ככה.
  מחשב:
  1. בחלק מחבילות הויסטה יש גם רשיון ל-XP, תבדקו, אם כן אתם יכולים להתקין באופן חוקי וללא תשלום נוסף.
  2. בנוגע למספר מערכות הפעלה על אותו מחשב דעתי ידועה.
  3. נסי את tunderbird, היא יותר נוחה (בעיקר כשמשלימים אותה עם sunbird) צריכה פחות נפח ומשאבי מערכת ובאופן כללי לא אאוטלוק (אותו אני מתעב ממעמקי נשמתי). זאת התוכנה שהשתמשתי בה עד שהבנתי שהרבה יותר נוח לעבוד דרך webmail (באונ' זאת תוכנות הדואל הרשמית).

  להגיב

  • Re: 😛
   זרחין – כן, בטח…
   מר מאיר – מעטפת נפץ, לצערי, לא תספיק במקרה שלו. הוא עוד עלול להתחיל להתווכח איתה.
   תינוקת – תודה על ההשתפות 🙂
   XP – מאוחר מדי, כבר התמכרנו למה-ג'ונג של הויסטה.
   ואני אבדוק מה זה הציפורעם הזאת.

   להגיב

 3. ד"ר אצה יקירתי, יש מצב שיהיה אפשר לראיין אותך לתזה שלי?

  להגיב

 4. לגבי התינוקת, הזדמן לי להכיר לא מעט רופאים שמאמינים בגישת ה"אם אפשר לחסוך הרדמה, בואו נעשה את זה, גם במחיר של כאב", וגם בגישת ה"אני הרופא אז ההחלטה היא שלי". זכור לי בזמנו כשעשו לי גשר (בגיל ההתבגרות) והייתה לי קצת צמיחה של בשר פרא בחניכיים שהפריע לתהליך, האורתודנטית חתכה לי אותו בקאטר שלה (זה שנועד לחתוך את התיל שאיתו מהדקים את הגשר…) בלי לומר לי דבר מראש. כן, היא חתכה לי חתיכה מבשר החניכיים בלי הרדמה ובלי אזהרה. ולא הייתי תינוקת, אבל כן נערה מתבגרת, אז…
  אני מניחה שלרופאים האלה יש איזשהם טיעונים אתיים לטובת הבחירה שלהם, אבל בעיניי זה סוג של תסביך אלוהים. חוץ מזה, לעניות דעתי לעשות דבר כזה לתינוקת בלי להתייעץ עם ההורים זה בניגוד לחוק.

  להגיב

  • וגם, עכשיו שקראתי את הסיפור המצ"ב, אוי כמה שההגדרות שלנו לפורנוגרפיה שונות.
   פורנוגרפיה היא טקסט בעל תוכן מיני שנועד לגרום לגירוי. הסיפור שהצגת מכיל – בכמות קטנה – טקסט בעל תוכן מיני מפורש, אבל הוא בהחלט לא פורנוגרפי, כי התוכן המיני לא נמצא שם כדי לגרום לגירוי, הוא נמצא שם כחלק אינטגרלי מהסיפור וממה שהסיפור רוצה לבטא. אפשר למצוא תיאורים מיניים בוטים באותה מידה ואף יותר אצל מגוון סופרים לא פורנוגרפיים, כחלק אינטגרלי מהכלים הספרותיים שלהם. כרגע עולה על דעתי יז'י קושינסקי (שבאופן כללי נוטה לתיאורים קשים, לא רק בתחום המין), אבל זה רק כי הוא זה שעולה על דעתי בשלוף. יש המון דוגמאות אחרות שמן הסתם יעלו על דעתי מאוחר יותר.
   הסיפור גרוע, זה כן. אבל פורנוגרפי הוא לא. הוא סיפורת שמכילה תיאור מיני מפורש. די מינימליסטי, יש לציין.

   להגיב

   • הוא סיפור שמכיל תיאור מיני נטול הקשר לסיפור, מבזה נשים ככלל, ומחוץ להקשרו של המין (כלומר- לא כחלק ממערכת יחסים, בלי משחק מקדים וכדומה).
    הוא נמצא שם כדי לעורר מחלוקת להפוך את הסיפור לפיקנטי יותר, ולזה אין מקום בתחרות הזאת.
    ואני לא הולכת להשוות בין הסיפור הזה לבין ספרים אחרים, שבהם המין כתוב כמו שצריך ומשולב באופן הגיוני בסיפור. זה מבזה את הספרים האחרים.

    להגיב

    • את לא יכולה לפסול סיפור לתחרות על סמך זה שהוא לא כתוב טוב, כי אז זה די יאלץ אותך לפסול את רוב הסיפורים שנשלחים לרוב התחרויות על הסף…
     התיאור המיני קשור לחלוטין לסיפור, ולמעשה, הסיפור לא ממש יכול לעבוד בלעדיו, מאחר שכולו מושתת על הרעיון שההבדל באורגזמה הוא מה שיוצר את ההבדל בחשיבה, וזה היה מתחסד למדי מצד המחבר אילו היה מצנזר ממנו כליל כל אזכור, התייחסות וטיפול באותה אורגזמה מדוברת. זה ממש כאילו שבסיפור שהטענה שלו היא שאכילתו של צמח מסוים אחראית לשינוי עצום וקולוסאלי ומניעה את כל גלגלי הסיפור, המחבר יימנע בכוח מתיאורו של אותו צמח ומתיאור האדם האוכל אותו.
     אני מאמינה שלסצנת מין יש בולטות חריפה בהרבה בעינייך משום שמין הוא נושא טעון. אבל לומר "לכתוב סצנות מין כחלק מסיפור זה בסדר, אבל רק אם אתה סופר טוב" זה לא ממש הוגן.
     אה, ואני חייבת למחות על עוד נקודה חשובה: אוננות היא חלק אינטגרלי מחיי המין האנושיים ואינה נמצאת, בשום פנים ואופן, מחוץ להקשרו של המין, כפי שנראה שהגדרת את זה. ומעצם טבעה, היא לא מערבת לא משחק מקדים ולא מערכת יחסים, ועדיין יכולה לשרת צורך סיפורי.

     להגיב

 5. לפחות בנוגע למוצרי חלב, הסיבה ששמעתי לפיה הרפואה המזרחית מתנגדת למוצרי חלב, נובעת מהיותם של מרבית אנשי "המזרח" רגישים לחלב. או בעצם, הגן שמאפשר עיכול חלב, שהוא גן ממש חדש במונחים קוסמיים, עדיין לא התפשט אצלם (אגב, למי שתוהה אם עדיין יש אבולוציה בימינו, זאת בהחלט תשובה).
  ואז באים כל מיני אנשים, ומנסים לייבא את מה שנכון לאנשי מזרח אסיה, לעולם המערבי. תוך התעלמות מההבדלים הקיימים בין קבוצות אוכלוסין.

  להגיב

  • טענות אמיתיות יותר נגד חלב –
   חלב פרה הוא מאד אלרגני, הוא מכיל חומרים שמעוררים את מערכת החיסון שלנו. נמצא קשר בכמה מחקרים שונים בין צריכת חלב פרה לבין אוסטאופרוזיס (כן, כן – החלב מעודד בריחת סידן), וגם בין חלב פרה לבין אסתמה ומחלות אלרגיות אחרות.
   אנחנו לא אמורים להיות אלרגים למזון שטוב לנו. אם המזון עושה לנו רע – כנראה שאנחנו לא אמורים לצרוך אותו.
   אני לא הולכת להמליץ לאף אחד להפסיק לצרוך חלב פרה, אבל אני יכולה להעיד שהפסקת צריכה חלב שיפרה את חיי, וחיים של אחרים.

   להגיב

   • אז אני אמליץ כאן על חלב לילדים של תנובה. דל לקטוז. מציאה לכול הבעלי "אי סבילות ללקטוז" בינינו.
    מה גם , שלהבדל מסויה, הוא טעים.

    להגיב

    • לקטוז הוא לא הבעיה היחידה בחלב פרה, הוא רק אחת מהן.

     להגיב

     • עכשיו סיקרנת אותי.
      מה עוד מזיק בחלב?
      יש את החלבון, אבל אי איכול שלו ממש נדיר.
      יש את הגברת הרגישות באלרגית.
      אבל יש דברים נוספים שבעייתים לא רק לילדים?

      להגיב

      • למשל, לפי טענות של טבעונים
       החלבונים מן החי בבשר וחלב נכנסים למחזור הדם ומעוררים אלרגיות ושאר בעיות.
       אין לי מושג כמה התיאוריה הזאת מוכחת.

       להגיב

       • Re: למשל, לפי טענות של טבעונים

        למחזור הדם הם לא נכנסים זה בטוח. לא במצב של חלבון בכל מקרה.
        יכול להיות שיש עירור של מערכת החיסון ברמה של תאים במעי, יש טענות שאומרות שמחלת כרון היא תוצאה של מצב כזה.
        אבל, היי. אני מכורה לקפה עם חלב.
        אם אני לא מוותרת על קפה, שבאמת לא בריא, מה יש לדבר על חלב?

        להגיב

        • Re: למשל, לפי טענות של טבעונים

         היתה לי תוכנית לחפש לך את כל המחקרים, אבל בגדול –
         חלב פרה מכיל חומרים מעוררי מערכת החיסון. חשיפה לחלב פרה ולתוצריו קשורה בהתפתחות של מחלות אוטואימוניות שונות בילדים.
         פרט לכך, מתברר שאצל תינוקות יש פערים בין התאים שמאפשרים חדירה של תאים וחלבונים שונים ממערכת העיכול שלהם אל הדם. התיאוריה אומרת שפערים אלו נועדו כדי לאפשר לרכיבי מערכת החיסון שבחלב האם לעבור אל דם התינוק. כאשר תינוק ניזון מפורמולה על בסיס חלב פרה החלבונים הזרים מגיעים לדם שלו וגורמים שם לבלגן אימוני.
         עולה השאלה מה חלב פרה עושה במבוגרים, והתשובה היא שאני לא מכירה את המנגנונים התאיים, אבל יש מחקרים שמראים קשר בין צריכת חלב לבריחת סידן. כמו כן חלבונים זרים בהחלט יכולים לחדור לדם שלנו ממערכת העיכול, ע"ע רכיבים שונים של מערכת החיסון שלנו שנעים ונדים בין שני צידי רירית המעי.

         להגיב

         • Re: למשל, לפי טענות של טבעונים

          אני מכירה חלק מהמחקרים האלו, לא ספציפית על חלב, אבל אני יודעת על מה את מדברת.
          מוזר לי לשמוע על הפערים במעי התינוק. את בטוחה שזו לא אגדה אורבנית? קולוסטריום יעיל רק ב 24 שעות הראשונות אחרי הלידה. הרווחים שמיועדים לקולוסטריום נסגרים לאחר מכן, לפחות כך זה ברוב היונקים. הנוגדנים לאחר מכן כבר לא אמורים לחדור לדם בתינוק.
          בבוגרים יש חלבוני M, שמכנסיים חלבונים מהמעי ומציגים אותם למערכת החיסון. החלבון המוצג לא נכנס לדם. אבל גם אין צורך, ברגע שהוא פגש את מערכת החיסון הוא כבר עושה את השפעתו.

          להגיב

          • Re: למשל, לפי טענות של טבעונים

           על מנגנוני החיסוניות של חלב האם – http://www.notes.co.il/adi/42080.asp
           ההרצאה המקורית – http://www.bekol.co.il/index.php?page=item&item_id=116&lec_id=45&cat_id=48
           בהרצאה היא מדברת על מערכת העיכול של התינוק והתאמתה לחלב אם. שווה לשמוע (לי יש פטור – אני כבר שמעתי אותה במקור :))

          • Re: למשל, לפי טענות של טבעונים

           איזה תקציר מוזר:
           >בשליש האחרון של ההריון, לקראת החודש התשיעי, מתרחש בגוף האם תהליך מרתק, שבו נודדים "תאי זיכרון" של נוגדנים מגופה לעבר השדיים. כך קורה שהחלב הראשון שמקבל התינוק מכיל נוגדנים לגורמים זרים שהאם נחשפה אליהם בשבועות האחרונים.
           כבר מזמן ידוע שילדים שאינם יונקים סובלים יותר מאלרגיות, ועכשיו קל יותר להבין את המנגנון המורכב שבגללו זה קורה:
           התינוק נולד סטרילי. כאשר מגיעים אליו חומרים שאינם מוכרים לו, צריך גופו – באמצעות המערכת החיסונית – לדעת אם הגורמים הזרים האלה הם מזון שהוא צריך לספוג, או שמא וירוס או חיידק שיש לפעול נגדם. הדרך הטובה ביותר למערכת החיסונית הלא בשלה שלו להבדיל בין החומרים, היא באמצעות מידע שהיא מקבלת ממקורות אחרים. במקרה של הנקה, חלב האם הוא שמספק למערכת החיסונית של התינוק את המידע הזה.<
           אוקי, חלב ראשון, 'קלוסטריום, עד כאן סבבה.
           תאי זיכרון? מה הם עושים אצל התינוק? ממש תאים שלמים שנכנסים לתוך מחזור הדם…?
           מה גם שנשמע לא בריא. הילד באצם יורש ככה את האוטואימיוני שיש לאם יחד עם כל האלרגיות שלה.
           הולכת לשמוע את ההרצאה.

     • בעצם עכשיו קראתי את התגובה שלך מקודם.
      לא ידעתי שחלב זה כל כך מסוכן 🙂

      להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s