אלטר-אגו

אלודאה היא אצה שלמדתי עליה בחטיבת הביניים. אני חושבת שזה היה בכתה ח', אבל אני לא בטוחה. אני אפילו לא זוכרת מה למדתי עליה, אבל אני זוכרת בבירור שחזרתי הביתה עם ההרגשה שהנה, מצאתי שם עבור הגיבורה בסיפור שחשבתי עליו שבועות קודם לכן.
את הסיפור כתבתי ב QText, בהתלהבות מרובה במשך כמעט חודש, הגעתי עד עמוד חמש עשרה בערך, ושם הפסקתי.

היום (ממש עכשיו, למען האמת) הגעתי לעמוד חמש עשרה בסיפורצ'יק המשוכתב שלי, וכדי לחגוג פתחתי את הקובץ הישן ההוא, עם הסוגריים ההפוכים שלא שרדו את המעבר מדוס לחלונות.
תוך כדי קריאה קרה משהו שלא ציפיתי לו – נזכרתי בתהליך הכתיבה אז. נזכרתי בתחושה שהדמויות עושות מה שהן רוצות, ובדרך שבה הן היו רודפות אותי בלילות, אם לא סיימתי את החלק שעליו עבדתי. אני אפילו זוכרת איך הרגשתי כאשר כתבתי את הפסקה האחרונה שם, והתכוונתי לחזור אל הסיפור תוך כמה ימים, אבל הימים הפכו לשבועות, ולחודשים, ובשלב כלשהו זנחתי אותו, עם כל התקווה המנצנצת בתוכו והלכתי להיות רופאה במקום.

כאשר סיימתי לקרוא את כל חמישה עשר העמודים גיליתי משהו מוזר – אני כותבת היום את אותם גיבורים. היו לי שם שני זוגות עיקריים, והדרך שבה תיארתי אותם זהה לדרך שבה אני רואה היום את הגיבורים של הסיפורצ'יק שלי. היחידה שלא עברה לסיפורצ'יק היא הגיבורה הראשית.

ואולי בעצם היא כן שרדה את השנים האלה. עובדה – מי כותב את הבלוג הזה, אם לא מישהי שנראית, מדברת וכותבת בדיוק כמוני, וקוראים לה אלודאה?

8 responses to this post.

 1. כולנו חוזרים על אותן תימות, ואותם סיפורים.
  ולקח לי שנים להבין שזה לא בהכרח רע.
  מה שכן – לפחות אלודאה זה שם ממש יפה לגיבורה. 🙂

  להגיב

 2. זה מאוד טבעי. התחלת פעם לכתוב סיפור, לא סיימת אותו וכנראה במקום מסוים זה עדיין הציק לך, אז תיעלת את הדמויות לתוך הסיפורצ'יק החדש.
  וטוב שאת לא מגיבה על חומר ישן באותה דרך גרועה שאני מגיבה על חומר ישן שלי. טוב מאוד.

  להגיב

 3. קיוטקס, הזכרת לי נשכחות…
  כמו שכתבה הנסיכה – כולנו חוזרים על דברים בוריאציות שונות (ומה שמעניין הוא שלפעמים, גם כשסיפור מסויים מסתיים אני עשויה למצוא את הגיבורה שלו מופיעה בסיפור אחר. אם לא היא אז קרובי משפחה שלה או חברים שהיו בכלל מחשבות חולפות בסיפור הקודם)

  להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s